ELVEDA, EY NE İSEN…

Aktualisiert: 25. Sept 2019

Dile kolay tam altı yıldır kullanıyordum. Halende kullanmaya devam ediyorum. Kullanıyorum dedimse aslında ailecek kullanıyoruz. Bizde kullanıyoruz Sizde kullanıyorsunuz. Hem de gece gündüz, sabah akşam, yedi/yirmi dört, hep beraber kullanıyoruz. Kullanmaya da devam edeceğiz gibi.


Evet, hepimizin evinde kullandığımız İnternetten bahsediyorum. Güzel ülkemde İnternet sağlayıcısı olarak birkaç firma bulunmakta. Kısa bir süre önce altı yıldır kullandığım Türkcell Superonline’ın fiyatlarındaki fahiş artıştan dolayı, biraz protesto olarak ve birazda ekonomik sebeplerden dolayı bırakma kararı aldım. Hangimiz almadık ki?

İmzalamış olduğum sözleşmenin bitmesine iki ay kadar vardı. Bu iki aylık süre boyunca ortalama iki üç günde bir aranarak –sanki aboneliğimi sonlandıracağımı biliyorlar gibi - devamlı aklımı çelmek için türlü türlü tekliflerde bulundular. TV paket ile bu fiyata, kotasız şu hızda veya kotalı bu hızda.

Onlar ne kadar muhtelif teklifler ile gelse de benim talebim bir ve tekti. Aynı şartlarda, aynı ücret ile devam etmek istiyordum. Çünkü hızıma, ödediğim ücrete güveniyordum. Ayrıca İnternet sağlayıcıma da alışmış, sanki onunla duygusal bir bağ da kurmuştum. Dile kolay altı yıl. Gece gündüz, sabah akşam, yedi/ yirmi dört beraberdik.


Bu altı yıllık serüvenin son iki ayı karşılıklı blöfler ile geçti. Bir poker oyuncusunun sakinliğini, serinkanlılığını kullanarak kazanmaya çalıştık her ikimizde birbirimizi. Onlar beni kazanmaya ben onları…Belki birbirimizin gözlerine bakamadık, bakmadık ama sesimizi, sesimizin tınısını, buğusunu gayet net bir şekilde duyabiliyorduk. Oysa altı yıl öncesinde blöf yoktu aramızda, belki flört diyebileceğimiz jestler yapıyorduk birbirimize. Aman Allah'ım! Biz nasıl bu hale geldik, acaba tamamen “duygusal” mı bakıyorduk ne.


Altı yılın son iki ayı da, en nihayetinde bitmişti. Evet, ayrılık zamanı gelmişti. Bundan sonraki süreç basit birkaç formaliteden ibaret olan evraklara imza atmaya kalmıştı. Son iki ayda, birbirimizi yıpratmamış ilişkimizi nasıl kurtarabiliriz-i daha çok konuşmuştuk. Bundan sonraki sürecinde bu şekilde devam edeceğini düşünmüştüm.

Ama yanılmışım.


Ayrılık dilekçemi, sözleşmemin bitmesine dört gün kala, imza etmek için gittim. Sözleşme bitim tarihinde imza edebileceğimi söylediler acımasızca. Oysa çalışıyordum, ev geçindiriyordum, her zaman iş yerimden izin alamıyordum. Zaten biraz da kaçak-göçek gelebilmiştim. Üstüne üstlük Antalya ulaşım da zam yapmıştı, ulaşıma... Oysa matbu bir evrağa imza alması yeterliydi, belki de kalbim yumuşayacak ve devam diyecektim. Olmadı, olamadı. Çirkinleşmişti durum.


Artık devam edemeyeceğimizi anladım. İmza için bu kadar zorluyor ise, daha sırada mal paylaşımı (modem, adaptör ve TV box ) vardı. Kim bilir daha neler neler gelecekti başıma. Son dört günlük olan süremiz de nihayet bulmuştu.. Sözleşme bitim zamanı gelmişti.İmza için hüzünlüydüm, ama kendimi hazır hissediyordum.

Şairin dediği gibi “yaşadıklarımdan öğrendiğim bir şey var.” Düsturu ile mal paylaşımını da imza aşamasında halletmek istedim ve Modemi, adaptörü ve TV box’su da beraberimde götürdüm.

Sözleşme fesih İmzasını atabildim ama malları teslim edemedim. Yine bildik zorlaştırıcı taktiklerini uyguluyordu… Telefona mesaj gelince, teslim (Modemi, adaptörü ve TV box) edebileceğimi söyledi. Neden bu kadar zorluyor ve yokuşa sürüyordu, bir türlü anlamlandıramadım, tamamen mi “duygusal” bakıyordu. Oysa yine kendisi alacaktı Modem, adaptör ve TV box’su.


Gelecek olan son mesajı bekledim. Yine ve son kez onun dediği oldu. Çirkinleşmedim, çirkefleşmedim de. Bilirim sevdim mi cennet, sevmedim mi cehennem kesileceğimi. Bildiğim için sessiz kaldım ve ağzımdan; “Bitti, bitti artık” güç bela kurduğum cümle işte bu. Şair Ahmet Telli’nin dediği gibi; Bir aşk nasıl biterse öyle bitti bu aşk da Uzun bir hastalık gibi Aralıksız dinlediğim alaturka bir fasıl gibi… Bitmişti, Geri dönüşü na-mümkün olan bir yoldu bizimkisi. Bitti, bitti artık…


Yeni bir İnternet sağlayıcıya ihtiyacım vardı. Sabah akşam, gece gündüz, yedi/yirmi-dört kullanabileceğim, seviyeli bir İnternet sağlayıcıya ihtiyacım vardı. İyiden iyiye kendime partner bakmaya, ufak ufak diğer İnternet sağlayıcılara göz kırpmaya onlarla flört etmeye başlamıştım.


to be continued…
64 Ansichten

Ücretsiz E-mail Aboneliği

  • Instagram
  • Facebook Sosyal Simge
  • Heyecan Sosyal Simge
  • YouTube Sosyal Simge

Muratpaşa - Antalya

0 (530) 511 0899
info.dioruzki@gmail.com

© 2023 Creative By Diyoruzki Ailesi