RİSK ALGIMIZ ERROR VERİRSE

Hayatta sıfır risk arayışı gerçekçi olmayan ve yaşamayı önleyici bir yaklaşım getirir.

Geleceğin ne getireceğini kimse bilmemekle beraber, yaptığımız birtakım tercihler ile başımıza gelebilecek tehlikeleri minimize ederek riskimizi düşürebiliriz, düşürmeliyiz de.


Tehlike, en basit olarak zarar verebilecek bir şey olarak tanımlanır. Örnek olarak elektrik, çeşitli kimyasallar, merdiven üzerinde bir iş yapma, gürültü, klavye, elektrik, evimizin camını silme… bardak ve çardağı söyleyebiliriz.


Risk ise bu tehlikelerin zarar verme ihtimalini ifade eder. Örneğin merdiven üzerinde çalışmak bir tehlike iken merdivenden düşmek risk olarak değerlendirilir.

Başka bir örnek verecek olursak köpek balığı bulunan bir deniz tehlike iken burada yüzmek ise bir risktir.


Örneğin bir kafede garsonun tepside bardak taşıması bir tehlike, bardakların tepsiden düşmesi ise risktir. Kafede oturan müşteri açısından ise düşmüş bardak bir tehlikedir, bardağın parçalarının ayağına batması ise risk.

Risk algımız aslında her zaman açıktır. Öyle yada böyle, farkında olarak veya olmayarak etrafımızdaki olaylara ve nesnelere karşı bu algımız her zaman açıktır.


Her nasıl oluyor ise bazı durumlarda bu algı error/hata vermekte ve kayboluyor sanırım. Risk algımızın error verdiği birkaç foto karesine birlikte bir göz atmaya ne dersiniz?


İnşaallah kimseye bişey olmamıştır. :))
65 Ansichten

Ücretsiz E-mail Aboneliği

  • Instagram
  • Facebook Sosyal Simge
  • Heyecan Sosyal Simge
  • YouTube Sosyal Simge

Muratpaşa - Antalya

0 (530) 511 0899
info.dioruzki@gmail.com

© 2023 Creative By Diyoruzki Ailesi